Недосконалість українського законодавства в цілому та у корпоративному праві зокрема ні для кого не є секретом. Уже більше двох десятиліть застарілі закони перешкоджають веденню бізнесу та організації управління компаніями. Перешкоди створюють, перш за все, занадто імперативні норми корпоративного законодавства, які унеможливлюють і роблять безглуздим укладання акціонерних угод в українській юрисдикції.
27 червня була підписана економічна частина Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, яка передбачає, серед іншого, гармонізацію законодавства про захист економічної конкуренції України зі стандартами ЄС.
У цій статті на прикладі податкових справ ми хочемо звернутись до проблеми протистояння двох філософських правових систем: природного права та юридичного позитивізму. Саме в цьому протистоянні ми бачимо першопричину несистемного та непослідовного застосування податкових норм в Україні.
Сучасні політичні процеси свідчать про зміну співвідношення ролей представницької та прямої демократії...
23 липня цього року відбулося засідання комітету Верховної Ради України з питань верховенства права і правосуддя. На порядок денний був винесений розгляд декількох важливих законопроектів, зокрема стосовно вирішення ситуації, що призвела до «кадрового паралічу» у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України та Вищій раді юстиції.
Остаточно визначившись із вектором розвитку, Україна продовжує йти шляхом реформ. Підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і формування всеохоплюючої зони вільної торгівлі з Євросоюзом відкриває привабливі перспективи і нові можливості як для країни в цілому, так і для кожного її регіону.
Україна останнім часом активно звертається до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) з приводу окупації Росією Криму та військових дій у Луганській та Донецькій областях. Окрім позову держави з чималими матеріальними претензіями, до Євросуду звертаються й українські громадяни, які потерпають від дій країни-окупанта.