22 листопада 2017, 10:22

Як пройти співбесіду в ЮФ: корисні лайфхаки

Опубліковано в №47 (597)

В'ячеслав Гнатюк
В'ячеслав Гнатюк «ENGARDE, АO» менеджер зі зв’язків з громадськістю

Співбесіда в юридичній фірмі – це завжди випробовування. Щоправда, чим менше ви ставитеся до неї як до іспиту, тим більше маєте шансів на успіх. Адже співбесіду варто розглядати як унікальний досвід та можливість спілкування з цікавими людьми. Однозначно, від такого спілкування ви маєте плюси, адже змогли подолати виклик та отримати нові знання і враження.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Отже, розглянемо лайфхаки працівника провідної української юридичної фірми. Мій досвід співбесід із партнерами фірм не варто вважати великим, але можна назвати успішним. Пропоную читачам 10 ідей для підготовки до інтерв’ю:

1. Продумайте у деталях свій одяг, щоб випромінювати професіоналізм, надійність, відчуття такту та стилю. Для цього уявіть себе партнером юридичної фірми та зрозумійте, якого працівника для свого бізнесу самі б шукали. Вірогідно, працівник має бути таким, який переконливо виглядатиме в суді, під час розмов з клієнтами та на перемовинах з опонентами. Після того як дасте собі відповідь на це запитання, ви легко вирішите, вдягати чи не вдягати краватку або занадто дорогі аксесуари.

2. Відважтеся на те, щоб виспатися. Організм, який отримав достатньо сну, вже працює на порядок краще: стабільний психологічний стан та швидкість думки напряму залежать від кількості гарного сну. Тут людині залишається лише визнати, що ми живемо за біологічними законами, тому марно намагатися їх подолати. У цьому випадку краще просто слідувати вимогам природи.

3. Прийдіть на зустріч вчасно, а ще краще – на 5-10 хвилин раніше. Таким чином ви продемонструєте свою зацікавленість у зустрічі та надійність. Також ви зможете спокійно оглядітися на новому місці та почнете відчувати себе впевненіше. Раптом вас ще й хтось підбадьорить!

4. Продумайте заздалегідь відповіді на складні запитання, наприклад: «Чому хочете потрапити на роботу саме до нашої фірми?», «Що вас не влаштовує у нинішнього роботодавця?» Ці питання ставляться для того, щоб побачити усвідомленість вашого рішення. Звичайно, існує безліч варіантів відповіді, але вони повинні бути переконливими, передусім, для вас. Тоді співрозмовник їх зможе сприйняти.

5. Отримавши складне запитання, не хвилюйтеся. Покажіть майбутньому роботодавцю, що ви - боєць, який здатний боротися за своє майбутнє. Вас перевіряють на те, чи гідні ви приєднатися до команди переможців. У такий ситуації варто самовіддано боротися і вірити в себе.

6. Дізнайтеся все про фірму та людей (партнерів, юристів), з якими будете спілкуватися. Таким чином ви зможете заздалегідь відчути невловиме – культуру фірми. Це допоможе провести паралелі, з одного боку, з вашим власним досвідом та цінностями, а з іншого – з характером бізнесу та цінностями вашого майбутнього роботодавця. Це вже значний прогрес у досягненні порозуміння.

7. Збагніть та глибоко усвідомте свою унікальну пропозицію на ринку. Це майже те саме, що й сильні сторони, які можуть стати для вас так званими «selling points». Отже, в чому ви завжди були сильні: фахові юридичні знання в улюбленій галузі права, комбінація розуміння права та економіки, великий досвід роботи в певній галузі, робота в команді чи творчий підхід до справи? Дайте собі відповідь на таке запитання і просто говоріть про це на співбесіді. Ви ніколи не знаєте, якої унікальної риси не вистачає певній фірмі. Саме ви можете доповнити цей ансамбль необхідним голосом.

8. Всіма своїми словами та діями покажіть майбутньому роботодавцю, що ви готові розпочати роботу вже зараз. Звісно, можливо, у вас ще залишаються зобов’язання на поточній роботі, або ви закінчуєте навчання в іншому місті. В цьому вас зрозуміють. Головне – бути психологічно готовим розпочати роботу одразу ж після співбесіди й дати про це знати партнеру-співрозмовнику. Такий меседж не залишиться непоміченим.

9. Намагайтеся менше говорити та в жодному разі не перебивайте співрозмовника. Як не дивно, але на успішних співбесідах шукачі роботи, зазвичай, говорять менше ніж їхні співрозмовники (баланс у відсотках виглядає як співвідношення 70/30). Це універсальне правило, а в юридичному бізнесі воно має додаткову вагу через те, що правники повинні вміти вислухати всіх і при цьому зрозуміти сказане, щоб врахувати його в подальшій роботі.

10. Це місце для вашої власної ідеї. Подумайте над нею і виконайте задумане. Вірю у ваш успіх!

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати