21 квітня 2022, 15:47

Як переконати міжнародні компанії піти з росії: 3 важливі кроки

Карина Сагайдак
Карина Сагайдак «Everlegal» юрист

24.02.2022 р. росія розпочала війну проти України. Це стало приводом для багатьох міжнародних компаній призупинити діяльність або й взагалі піти з ринку країни-агресора. Сотні корпорацій покинули російський ринок збуту та довели, що вони — соціально відповідальний бізнес, який засуджує загарбницькі дії рф. Та на жаль, є й такі, яким гроші важливіші за життя невинних людей, вони продовжують мати справу з країною-окупантом.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Наразі працювати в росії — справжній «антитренд» серед міжнародних компаній, ринок рф уже покинули близько сотні відомих брендів зі світовими іменами. На жаль, не всі. Залишилися Metro (мережа гіпермаркетів), Сalzedonia (мережа магазинів спідньої білизни), Ecco (мережа магазинів взуття), Lacoste (мережа магазинів брендованого одягу та взуття), L`Occitane (косметичний бренд) та ще близько 30 не менш відомих брендів. У мережі Інтернет є безліч відкритих переліків з такими компаніями та продукцією, яку вони виробляють.

Чому працювати в росії — погано?

Перш за все, будь-яка компанія, яка працює на території росії, сплачує податки, які надходять до державного бюджету, а з видатків останнього фінансується діяльність армії рф. Фактично робота бізнесу на території держави-агресора — це можливість для росії продовжувати вчиняти злочини на території нашої держави. По-друге, ігнорування путінського режиму є його підтримкою. Тобто міжнародні компанії, які продовжують роботу в рф, схвалюють війну та геноцид українського народу. По-третє, функціонування бізнесу є рушійною силою економіки держави, оскільки робота компаній-гігантів дозволяє відстрочити дефолт.

Ми не можемо силоміць змусити корпорації покинути ринок росії, однак у кожного з нас є можливість зробити декілька простих дій, які дозволять пришвидшити прийняття такого рішення акціонерами та керівництвом.

Першим кроком є бойкот

Не купуйте товари таких виробників, шукайте аналоги українського виробництва та соціально відповідальних міжнародних компаній. Перед покупкою раджу перевіряти, чи дійсно той чи інший виробник припинив вести бізнес у росії. Ви можете переглянути у мережі Інтернет список та зберегти назви компаній, які співпрацюють з рф. Також рекомендую користуватись ботом у Telegram, який допоможе уникнути «неправильної» покупки. Посилання на бот: @BoycottRussiaBot.

Не варто думати, що від того, що ви придбаєте пару панчіх у Calzedonia чи кросівок у Lacoste, нічого не зміниться. Пам’ятайте, що попит породжує пропозицію. Почніть з себе, шукайте аналоги. Їх є безліч, варто лише захотіти. Якщо компанія продовжує мати справу з ворогом, їй не місце у вашому кошику.

Другим кроком є поширення інформації

Використовуйте свої соціальні мережі, адже сила інтернету величезна. Виставляйте фото з закликом покинути російський ринок та розміщуйте відмітки з офіційними акаунтами таких компаній. Попередьте друзів та знайомих. Якщо у вас є підписники з-за кордону, розкажіть про це їм, закликайте бойкотувати продукцію таких брендів. Міжнародні компанії бояться піти та втратити ринок у росії, однак втратять покупців не тільки в Україні, а й у інших державах.

Репутація бренду неймовірно важлива. Спаплюживши або втративши її, компанія може залишитись без 15–60% клієнтів, а відповідно, і прибутків. Тому важливо тиснути на компанію у соціальних мережах та не припиняти робити це до її повного виходу з ринку країни-агресора.

Третій крок — проведення акцій та звернення безпосередньо до компаній

Якщо ви знаходитесь за межами України, не полінуйтесь дізнатися про акції протесту під головними офісами компаній у країні перебування. Відвідайте їх. Дуже важливо продовжувати тиснути та не відступати. Як правило, репутаційні ризики для фірм досить високі, оскільки ЗМІ часто освітлюють такі події у репортажах або статтях.

Якщо у вас немає змоги відвідувати акції протесту, пишіть офіційні листи із закликом зупинити діяльність на ринку росії. Це може бути лист особисто від вас, від громади або компанії. Залишайте відповідні повідомлення у соціальних мережах, під публікаціями на офіційних акаунтах компаній у Instagram, Twitter, Facebook тощо.

Подумайте, як саме Ви можете допомогти

Можливо, у вас є багато читачів у соціальних мережах, чи ви — медійна особа, часто спілкуєтесь з журналістами, або у вас є знайомі, які працюють у таких компаніях. Робіть усе можливе, поширюйте інформацію, закликайте бойкотувати, висвітлюйте цю проблему.

Головне — не мовчати, продовжувати здійснювати тиск на міжнародні компанії, які протягом майже 2 місяців війни рф проти України не висловили офіційної позиції та не припинили роботу на території країни-агресора. Аби змусити такий бізнес нарешті припинити спонсорувати війну, абсолютно кожен може зробити ці прості кроки, що наблизить компанію до прийняття правильного рішення, хоч і під примусом.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати