02.11.2016 р. на засіданні Комітету з питань правової політики та правосуддя розглянуто проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення стягнення в дохід держави необґрунтованих активів» №5142, який викликав багато суперечок щодо обґрунтованості, доцільності та наслідків, які можуть виникнути у разі впровадження такого нормативно-правового акту.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
При цьому зазначалося, що метою вказаного законопроекту є запровадження інституту стягнення в дохід держави необґрунтованих активів до закінчення кримінального провадження, під час якого були виявлені такі активи, правомірність походження яких не доведена, тоді як підозрюваний у кримінальному провадженні корупційних злочинів фактично може ними користуватися та розпоряджатися.
З пояснювальної записки вбачається, що зміни, зокрема, до Кримінального процесуального кодексу України, якими передбачається можливість накладення судом арешту на необґрунтовані активи, впроваджуються з метою реалізації механізму стягнення в дохід держави до закінчення кримінального провадження, під час якого були виявлені такі активи.
Нагадаємо, Комітет з питань правової політики та правосуддя рекомендує ВРУ прийняти за основу законопроект щодо забезпечення стягнення в дохід держави необґрунтованих активів.
Члени Комітету під час засідання, яке відбулось 02.11.2016 р., розглянули проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення стягнення в дохід держави необґрунтованих активів» №5142.
У процесі розгляду зазначалося, що метою законопроекту є запровадження інституту стягнення в дохід держави необґрунтованих активів до закінчення кримінального провадження, під час якого були виявлені активи, правомірність походження яких не доведена, тоді як підозрюваний у кримінальному провадженні корупційних злочинів фактично може ними користуватися та розпоряджатися, що у світовій практиці правозастосування має усталену назву «Non-Conviction Based Asset Forfeiture» або «цивільна конфіскація».
Обговорюючи зазначене питання, члени Комітету висловили свої зауваження до положень законопроекту, які вони пропонують врахувати під час доопрацювання.