09 жовтня 2019, 11:16

Мотивація для великих звершень: чим мотивують юридичні фірми своїх працівників?

Опубліковано в №41-42(695-696)

Любомир Кузюткін
Любомир Кузюткін «EXPATPRO, ЮК» керуючий партнер

Навіщо це потрібно


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Як керуючий партнер юридичної фірми я точно знаю, що мотивація – не просто термін зі словника HR-спеціалістів. Це обов’язкова передумова плідної та ефективної роботи спеціалістів, від якої залежить фінансовий стан фірми. Коли малий юридичний бізнес перебуває у стадії активного розвитку, питання мотивації співробітників постає навіть гостріше. Мотивований юрист має бажання вкладатися в кожну справу та в кожного клієнта.

В Expatpro ми докладаємо чимало зусиль, для того щоб співробітники були задоволені роботою та з ентузіазмом виконували свої завдання. Оскільки ми сервісний бізнес, то велику частину роботи над кожним кейсом складає спілкування з клієнтом. Якщо юрист горить справою та з цікавістю ставиться до виклику від клієнта, це одразу відчувається. Водночас робота з документами й деталями потребує терплячості та концентрації. Від того, наскільки добре спеціаліст опрацює всі документи, залежить якість нашої послуги. Тож від мотивації співробітників залежить не лише прибутковість, але й репутація фірми. Задоволений клієнт, найімовірніше, згодом приведе ще кількох клієнтів.

Обрати філософію

Існує думка, що успіх юридичної фірми набагато більше залежить від ступеня талановитості співробітників, ніж від стилю управління керівництва. Однак цю талановитість необхідно розкривати. Ми впевнені, що в амбітних юристів вже сформована сильна внутрішня мотивація, але у всіх вона різна. Важливо зрозуміти, як правильно її підтримувати. Ми намагаємося підібрати індивідуальний підхід, визначити персональні цілі та перспективи спеціаліста. Враховуючи все це, ми визначаємо зону та ступінь відповідальності.

Із зовнішньою мотивацією варто поводитися обережно. Вона не має суперечити внутрішній мотивації кожного співробітника. Нав’язувати зовнішню мотивацію за наявності чіткої внутрішньої – невдалий хід. До того ж всю команду не вдасться під одну гребінку зачесати. Це перетвориться на зайву роботу, яку можуть сприйняти вкрай неоднозначно. Тож ми ретельно підбираємо важелі впливу та інструменти.

До суті

В Expatpro спеціалісти розділені на команди під керівництвом партнерів та старшого юриста. Як керуючий партнер я спрямовую свої зусилля на мотивацію цих ключових осіб, а вони створюють належну атмосферу у своїй команді.

Якими інструментами ми користуємося для мотивації юристів? По-перше, цілі. Ми перевіряємо, наскільки персональні цілі юриста збігаються з цілями Expatpro, та з’ясовуємо, чи доповнюють вони один одного. Розуміючи, що швидких змін не уникнути, ми проводимо регулярні зустрічі всіх працівників фірми, обговорюємо плани та кроки, завдання та напрямки. Співробітникам важливо чути конструктив, їх цікавить, куди рухається компанія, а ми завжди готові до зворотного зв’язку щодо робочих процесів. Команда цінує такі зустрічі за можливість обговорити найактуальніші питання та впевнитися, що їхні особисті пріоритети збігаються з пріоритетами нашого бізнесу.

Ми намагаємося створити таку атмосферу, де кожен відчуває, що одночасно з його персональним ростом росте вся компанія і навпаки. Результат фірми залежить від результату кожного – це велика відповідальність. Тож ми надаємо всі можливості для розвитку навичок лідерства, самоврядування, мобільності та самостійності. Наша мета – виростити таких членів команди, які не потребують зовнішніх стимулів, адже можуть шукати відповіді та ухвалювати рішення незалежно. Це можливо лише за умови, коли кожен член команди достатньо вмотивований.

По-друге, визнання. Юристам подобається, коли результат їхньої ефективної роботи оцінюють гідно. Нещодавно троє представників Expatpro потрапили в рейтинг «Вибір клієнта – 2019. Лідери практики за версією «Юридичної Газети». Це досягнення, яке ми відзначили всередині компанії, а також поділилися ним у соціальних мережах, адже про такі успіхи важливо розповідати. Саме моменти тріумфу спонукають спеціалістів до активної роботи над наступними проєктами.

По-третє, здоровий work-life balance. Часто робота юриста – це ранкові засідання або вечірні зустрічі з командою для підготовки важливого листа. Щоб такий режим не виснажував, ми адекватно ставимося до гнучкого графіка та віддаленої роботи, якщо дозволяє навантаження. Окрім того, що ми в команді адекватно ставимося до особистих потреб один одного, ми регулярно проводимо фанові, неформальні зустрічі. Це буває як спільне дозвілля поза офісом з дружньою атмосферою, так і лекції або семінари в робочий час. Після кожного неформального заходу ми проводимо опитування, щоб покращити наступний та врахувати всі побажання.

Наразі ми розглядаємо цікаві варіанти гейміфікації роботи. Наприклад, у напрямку освіти та самоосвіти спеціалістів, мотивації та активного залучення в роботу. Поки що думаємо над концепцією, але хочемо спланувати все так, щоб за результатами гри кожна команда-переможець обирала собі будь-який приз.

Орієнтація на результат

Мотивація співробітників впливає на їхню продуктивність та ступінь задоволення від роботи. Підтримка внутрішньої мотивації та створення зовнішньої – поступовий, тривалий та безперервний процес. Однак важливо відстежувати прогрес, шукати нові інструменти та відмовлятися від тих, що не працюють. Адже ріст компанії – це, безперечно, результат вмотивованості кожного її спеціаліста.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати