Засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин відбулося 5 листопада цього року. Під час заходу було обговорено низку законопроектів, що були винесені на порядок денний.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Зокрема, активне обговорення викликав проект закону про корми (реєстраційний № 2368а), внесений Кабінетом Міністрів України. Так, представник Міністерства аграрної політики та продовольства наголосив, що на сьогодні це питання не врегульовано в жодному нормативному акті.
Сфера дії цього документа поширюється на операторів ринку кормів та полягає в державному регулюванні виробництва кормів для тварин. Також доповідач нагадав, що досить часто іноземні інспектори, які приїжджають в Україну та відвідують окремі тваринні господарства, починають відстежувати не лише якість продукції, але й раціон харчування тварини, що впливає на показники м’яса. Інспектори беруть до уваги і технології вирощування кормів, що, на жаль, не врегульовано законодавством.
Одним з пунктів законопроекту стало положення про накладення штрафів за недотримання вимог закону, що викликало бурхливу реакцію народних депутатів. Тож у результаті зазначений документ було відправлено на доопрацювання.
Далі народні депутати обговорювали законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо розвитку тваринницької галузі агропромислового комплексу). Зокрема, цей проект пропонує створення центрів заготівлі молока – посередницьких структур між селянами, які здають молоко, та молокопереробними заводами.
Водночас парламентарії навели дані, що 48% всього молока молокозаводів та інших молокопереробних підприємств на сьогодні постачається від населення. Проте така практика стала неприпустимою ще з часу вступу Україною до СОТ, коли наголошувалося на забороні використання молока від населення молокопереробними підприємствами.