17 грудня 2013, 11:10

Суди віддають перевагу принципу сталості права землекористування

Опубліковано в №51-52 (393-394)

Наталія Мартинюк «Arzinger» Старший юрист

Одна з важливих складових права на землю – це його сталість і захищеність. Ніхто з суб’єктів права на землю не може бути позбавлений свого права на земельну ділянку інакше, як тільки на підставах, зазначених у законі. Стійкість права землекористування (а саме в цій формі переважає право на землю) передбачає встановлення тривалих термінів користування землею, чим забезпечується правильність і раціональність використання землі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У цьому контексті хочемо навести як приклад низку судових справ (їх було понад 20) за однорідними позовами фізичних осіб – орендодавців землі до великого агрохолдингу в Чернігівській області. Пред’явлення таких позовів було спровоковано конкурентами агрохолдингу з метою захоплення орендованих ним земель с/г призначення. Позови про визнання недійсними договорів оренди та витребування ділянок із незаконного володіння подавалися одночасно великою кількістю орендодавців земельних ділянок. Оскільки всі позови виявилися однорідними, принципово важливою була позиція суду касаційної інстанції при розгляді першої з цієї групи справ. У даній ситуації нам вдалося відстояти інтереси агрохолдингу. У зв’язку з цим, хочемо поділитися аргументацією, яка може бути використана в подібних суперечках.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати