Не секрет, що за останні 7 років в Україні спостерігається стрімкий розвиток аграрного бізнесу. Виробництво та експорт в аграрній сфері економіки зростають гігантськими темпами. Тільки за минулий рік приплив капітальних інвестицій у цій галузі збільшився на 5,3% порівняно з 2011 роком. Чимала частка цих інвестиції припадає на іноземний капітал.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
За даними з офіційних джерел відомо, що в 2012 році великі та середні сільськогосподарські підприємства України в сукупності отримали 27 млрд грн чистого прибутку, що становить 68% чистого прибутку всіх українських підприємств. Ці факти підтверджують, що аграрний бізнес є ключовою галуззю української економіки.
Українські аграрії добре розуміють, що для зниження виробничих затрат у рослинництві, поліпшення якості продукції, підвищення її прибутковості надзвичайно важливим є застосування якісного насіннєвого матеріалу. На превеликий жаль, національна складова ринку насінництва в України є вельми незначною, бо, за статистичними даними, 70% насіння, що використовується українськими аграріями, ввозиться зза кордону.
Створення якісних сортів рослин є достатньо складною справою, що потребує наукового підходу та спеціалізації у виробництві насіння.
Діюче українське законодавство встановлює особливі умови щодо діяльності учасників ринку насіння в Україні. Правову базу насіннєвої справи в Україні становлять закони України «Про охорону прав на сорти рослин» та «Про насіння і садивний матеріал».