19 листопада 2013, 12:27

Правове регулювання ринку насіння в Україні

Особливості реалізації, придбання та використання насіння в господарській діяльності аграрних підприємств

Опубліковано в №46-47 (388-389)

Яна Бондаренко «АО «Глобал Адвокат» (аудиторсько-консалтингова корпорація «Глобал Консалтинг»)» Адвокат

Не секрет, що за останні 7 років в Україні спостерігається стрімкий розвиток аграрного бізнесу. Виробництво та експорт в аграрній сфері економіки зростають гігантськими темпами. Тільки за минулий рік приплив капітальних інвестицій у цій галузі збільшився на 5,3% порівняно з 2011 роком. Чимала частка цих інвестиції припадає на іноземний капітал.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


За даними з офіційних джерел відомо, що в 2012 році великі та середні сільськогосподарські підприємства України в сукупності отримали 27 млрд грн чистого прибутку, що становить 68% чистого прибутку всіх українських підприємств. Ці факти підтверджують, що аграрний бізнес є ключовою галуззю української економіки.

Українські аграрії добре розуміють, що для зниження виробничих затрат у рослинництві, поліпшення якості продукції, підвищення її прибутковості надзвичайно важливим є застосування якісного насіннєвого матеріалу. На превеликий жаль, національна складова ринку насінництва в України є вельми незначною, бо, за статистичними даними, 70% насіння, що використовується українськими аграріями, ввозиться з­за кордону.

Створення якісних сортів рослин є достатньо складною справою, що потребує наукового підходу та спеціалізації у виробництві насіння.

 Діюче українське законодавство встановлює особливі умови щодо діяльності учасників ринку насіння в Україні. Правову базу насіннєвої справи в Україні становлять закони України «Про охорону прав на сорти рослин» та «Про насіння і садивний матеріал».

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати