2013 рік, що ознаменувався кардинальними змінами законодавства в сфері реєстрації речових прав на нерухоме майно, не припиняє підносити нам, власникам чи користувачам нерухомого майна, нові «сюрпризи».
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
За результатами піврічної роботи Укрдержрестру більшість як пересічних громадян, так і юристівпрофесіоналів уже вивчили і зрозуміли систему роботи Державної реєстраційної служби України (далі – ДРСУ) та порядку реєстрації речових прав на нерухоме майно. До того ж, звертаючи увагу на численні звернення громадян, ДРСУ дала розгорнуті відповіді на значну кількість інформаційних запитів, роз’яснивши деякі питання проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно не лише громадянам, а й самим державним реєстраторам Укрдержреєстру.
Не можна не відзначити і проведення значної роботи ДРСУ щодо надання методичних рекомендацій з приводу застосування на практиці норм Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» в окремих випадках.
Але, незважаючи на значний обсяг роботи, проведеної ДРСУ, на сьогодні залишилося ще багато відкритих питань щодо порядку проведення реєстраційних дій та видачі документів державними реєстраторами речових прав на нерухоме майно. Зокрема, не вирішено нагальне питання стосовно видачі дублікатів втрачених або зіпсованих документів, що підтверджують право власності на нерухоме майно.