У розпал сільськогосподарських робіт ця тематика актуальна, як ніколи. Адже з набранням чинності низкою нових нормативно-правових актів аграріям доводиться займатися й паперовою роботою, обсяг якої зростає з кожним роком. Тож з метою мінімізації подібних проблем 27 травня 2013 року було проведено семінар-тренінг «Актуальні проблеми використання земель сільськогосподарського призначення».
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Питання щодо проекту землеустрою у своєму виступі висвітлив Олександр Поліводський, партнер Правничої фірми «Софія».
Так, проект землеустрою повинен містити еколого-економічне обґрунтування, упорядкування угідь та заходи з охорони земель. Відповідно до законодавства, наявність цього документа є обов’язковою, за винятком суб’єктів господарювання, що мають загальну площу земель у користуванні 100 га і менше. Крім того, для збереження родючості ґрунтів встановлено і відповідальність за недотримання даної вимоги.
Стаття 55 Кодексу про адміністративні правопорушення України вказує на те, що за відхилення від затверджених в установленому порядку проектів землеустрою керівники несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі від 255 грн до 510 грн, а громадяни – від 85 грн до 340 грн.
Пан Олександр визначив і етапи розробки проекту. До них віднесено рішення уповноваженого органу про проведення робіт із землеустрою та/або заява особи до органу, договір з розробником проекту.
При укладенні договору на розробку проекту варто пам’ятати, що до нього додаються копії документів, які посвідчують права на земельну ділянку, копії рішень відповідних органів про проведення робіт із землеустрою, копія агрохімічного паспорту поля або ж окремої земельної ділянки, матеріали історії полів та актуальні матеріали польових геодезичних вишукувань.
Зокрема, доповідач наголосив, що цікава ситуація складається з точки зору інтелектуальної власності при розробці проекту землеустрою, що покладається на експертів, які не працюють на даному с/г підприємстві. Відповідно до законодавства про інтелектуальну власність такі розробки захищаються, а розробники такої документації мають право авторського нагляду за їх напрацюванням і право вимагати від с/г виробників дотримання положень, що зазначені в проекті. Досить часто розробку проекту сівозмін с/г виробники передають іншим підприємствам, а тому варто враховувати зазначені вище ситуації, оскільки с/г виробник може залежати не тільки від державних органів, а й від договірних відносин між суб’єктами господарювання.