ІТ-галузь стає високорентабельною сферою економіки будь-якої країни світу за наявності, як мінімум, двох умов. По-перше, на результати творчої праці програмістів поширюється авторсько-правова охорона. По-друге, наявність пільг із податків на операції з комп’ютерними програмами, базами даних тощо програмною продукцією.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Якщо перша умова процвітання ІТгалузі в Україні існує, то є проблеми з «податковим раєм», в якому суб’єктів підприємницької діяльності очікують пільги з ПДВ, податку на прибуток підприємств та інші плоди податкових послаблень. Справа в тому, що на шляху локомотива української економіки, яким, за заявою Прем’єр-міністра Миколи Азарова, є ІТ-галузь, виникають завали із слабоопрацьованих норм податкового законодавства.
Зважаючи на те, що самостійно розібратися з безліччю норм податкового законодавства не кожному юристові до снаги, пропонуємо суб’єктам ринку програмної продукції скористатися online-тестами, пройшовши які можна не тільки дізнатися про заниження податкових зобов’язань при здійсненні операцій з програмною продукцією, а й отримати рекомендації, як їх уникнути.
Протягом двох тижнів після виходу газети будь-хто може прогнати через online-тести минулі і справжні угоди з програмною продукцією на предмет дотримання авторського права на програмну продукцію та усунення причин заниження податкових зобов’язань суб’єктів ІТ-галузі.
Online-тести: http://www.konovalenko.zp.ua/tests/
Логін: IT
Пароль: 01092013
«Мінне поле» для IT-галузі
У зв’язку з тим, що будь-яка програмна продукція є об’єктом авторського права, для цілей оподаткування операцій з програмною продукцією виділимо в ній ці об’єкти.
У програмній продукції можна визначити такі об’єкти авторського права:
• комп’ютерні програми;
• бази даних;
• складові твори.