20 листопада 2019, 16:30

Про які умови перевезення має попереджати авіаперевізник та як це потрібно робити?

Опубліковано в №48 (702)

Андрій Гук
Андрій Гук «Анте, ЮФ» партнер, адвокат
Анна Іляшенко
Анна Іляшенко «Анте, ЮФ» юристка

Повідомлення авіаперевізника


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Авіаційні правила України передбачають обов'язок авіаперевізника, його агента з продажу довести до відома пасажирів та надати у письмовому вигляді таку інформацію:

  • умови договору перевезення;
  • правила застосування тарифу, за яким був придбаний квиток;
  • адміністративні формальності під час подорожі;
  • повідомлення, які стосуються перевезення небезпечних речовин;
  • інші повідомлення, які авіаперевізник вважає за необхідне довести до відома пасажира.

У разі продажу повітряного перевезення за допомогою вебсайту зазначена інформація доводиться до відома пасажира в електронному вигляді через сайт, за допомогою якого здійснюється бронювання повітряного перевезення.

Авіаперевізник, здійснюючи рекламні акції, повинен надавати споживачам повну інформацію щодо вартості перевезення, яка має включати суму тарифу та всіх державних податків і зборів, аеропортових зборів/такс та зборів/такс авіаперевізника. Не лише перевізник несе відповідальність за належне інформування пасажира, але й пасажир має надати перевізнику такі контактні дані, щоб авіаперевізник міг вчасно та належно повідомити пасажира. Наприклад, пасажири часто залишають номер телефону, який не працює в роумінгу, тому повідомлення можуть не надходити до пасажира.

Умови договору перевезення

Пасажир, здійснюючи оплату квитка на рейс, з цього моменту приймає і погоджується з умовами договору повітряного перевезення та правилами перевезення авіакомпанії. В цьому договорі та правилах має міститися така інформація:

  • час початку і закінчення реєстрації пасажирів на рейс та оформлення багажу;
  • час початку і закінчення посадки в літак;
  • правила та умови перевезення ручної поклажі й багажу;
  • обмеження відповідальності перевізника за затримку, скасування рейсу;
  • випадки відмови у перевезенні пасажира, багажу, встановлені перевізником;
  • небезпечні речовини, предмети та препарати;
  • інформація про строки, форму, порядок подачі та розгляду претензії до авіаперевізника.

Загалом, українські авіаційні правила в частині прав пасажирів та обов'язків авіакомпаній максимально наближені до відповідних правил, які діють в ЄС. Однак у так званих перевізників Перської затоки чи азійських перевізників правила можуть суттєво відрізнятися, а застосування українських авіаційних правил може бути спірним у частині прав пасажирів. Наприклад, відповідно до розд. ІХ Авіаційних правил України, реєстрація пасажирів та оформлення багажу в аеропортах України закінчуються не раніше ніж за 45 хвилин до часу відправлення рейсу за розкладом. Проте деякі перевізники не з ЄС можуть застосовувати правило 60 хвилин. Для рейсів різної дальності та тривалості перевізник може вимагати проходження таких процедур в інший час.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати