19 лютого 2019, 13:24

Митниця vs перевізник: судова практика

Опубліковано в №8 (662)

Тетяна Марченко
Тетяна Марченко «LeGrant» юрист

Коментування взаємин між митницею та перевізником з кожним наступним роком все більше і більше нагадує копірайт драматично‑феєричного твору. Замість прологу наведемо нещодавню статистику, яка демонструє «динаміку розвитку» взаємовідносин між митницею та перевізником. У рейтингу Doing Business 2018 за показником «Міжнародна торгівля», критеріями оцінки якого є затрачений час та вартість експортно‑імпортних операцій, Україна займає почесне 119 місце серед 190 країн. В чому причина? В перевізнику, працівниках митниці, недосконалості законодавства (способах захисту, належній відповідальності) чи неефективному суді?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Статистика Ради бізнес‑омбудсмена & митниці & судів

Вражає статистика, наведена Радою бізнес‑омбудсмена в Системному звіті 2018 р. — з травня 2015 р. до липня 2018 р. Рада отримала 150 скарг на дії або бездіяльність митних органів.

Статистика чітко ілюструє спрямованість дій ДФС на поповнення Державного бюджету за кошти бізнесу. У 2017 р. було винесено 21 652 постанови про порушення митних правил на загальну суму понад 503,2 млн грн. У 2018 р. їх кількість збільшилася на 51%, а вартість предметів правопорушення — вдвічі.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати