Що робити у разі затримки в перевезенні, знищення, втрати або пошкодження багажу? На яку компенсацію можна розраховувати у разі відмови в перевезенні, скасування чи тривалої затримки рейсу, зниження класу обслуговування?
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Як правило, відповіді на ці запитання стають потрібними, коли пасажир застряг у незнайомому аеропорту та не має часу або технічної можливості проаналізувати відповідне законодавство. Саме тому варто заздалегідь дізнатися про свої права та послідовність необхідних для їх захисту дій.
Відповідальність авіаперевізників, які здійснюють внутрішні та міжнародні регулярні й чартерні рейси з/до України, встановлюється відповідно до вимог і правил, передбачених міжнародними договорами та законодавством України. Основними актами у цій сфері є Конвенція про уніфікацію деяких правил міжнародних повітряних перевезень 1999 р. (далі — Конвенція), Повітряний кодекс України, Правила повітряних перевезень пасажирів і багажу, затверджені наказом Міністерства інфраструктури України від 30.11.2012 р. №735 (далі — Правила перевезень), а також правила, інструкції та технології, встановлені авіаперевізниками, які не можуть бути нижчими ніж правила та норми, встановлені законодавством (далі — Правила авіаперевізника).