08 жовтня 2019, 13:08

Електронна ТТН

Що саме змінилося у правилах перевезень вантажів автомобільним транспортом?

Опубліковано в №40 (694)

Леся Михайленко керівниця юридичного департаменту сервісу обміну електронними документами «Вчасно»

Перевезення в Україні з літа цього року можна супроводжувати товарно-транспортними накладними (ТТН) в електронному вигляді. Це передбачено наказом Міністерства інфраструктури зі Змінами до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Нововведення стосуються не тільки формату (електронний чи паперовий), але й можливостей та порядку застосування документа.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Товарно-транспортна накладна та супровідні документи можуть бути електронними

Використання ТТН на автомобільному транспорті, окрім згаданих Правил, регулюється ще й Законом України «Про автомобільний транспорт» та Постановою Кабінету Міністрів України №207 «Про затвердження Переліку документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні». Передбачається, що у водія під час слідування вантажу має бути товарно-транспортна накладна. Також вона складається в тому випадку, коли перевезення здійснюються на договірних засадах, тобто перевізник не є власником вантажу і не може пред'явити на нього документ-підтвердження. Окрім того, ТТН оформлюють тоді, коли вантаж перевозять орендованим транспортом.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати