20 серпня 2019, 12:53

Забезпечити не можна відмовити

Де суди ставлять кому, вирішуючи питання про забезпечення позову у сфері публічних закупівель

Опубліковано в №33-34 (687-688)

Основною метою особи, яка звертається до суду, є захист і відновлення порушених, на її думку, прав. Проте через достатньо тривалу процедуру судового розгляду або через швидкий розвиток подій, або у зв'язку з поєднанням цих двох чинників може виникнути ситуація, в якій остаточне рішення суду, прийняте через певний час після ініціювання судового провадження, вже не зможе належним чином захистити права особи.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Промовистим прикладом у таких випадках виступають спори у сфері публічних закупівель. Один з учасників закупівлі може не погодитися з рішенням замовника щодо недопуску до торгів, обрання переможця та оскаржити договір з іншим учасником. Однак поки суд ухвалить остаточне рішення у справі, процедура закупівлі буде завершена, а переможець торгів і замовник укладуть та виконають (повністю або частково) договір. У такій ситуації рішення суду не дозволяє відновити порушені права учасника торгів, оскільки учасник втратив можливість взяти участь у закупівлі та поборотися за перемогу.

З метою захисту прав особи в такій ситуації процесуальне законодавство передбачає можливість подання заяви про забезпечення позову. Проте чи можливо отримати забезпечення позову у спорі щодо публічної закупівлі?

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати