Останнім часом в Україні зростає роль громадських організацій, сферою статутної діяльності яких є захист прав громадян на безпечне для життя і здоров'я довкілля, здійснення екологічного контролю, захист об'єктів природи та тваринного світу. Протягом тривалого часу стан навколишнього середовища та екологічні проблеми залишалися на периферії суспільної свідомості, адже на першому плані була політична та економічна ситуація в країні, а відлуння наслідків Чорнобильської катастрофи вже не так гостро сприймалося в Україні пострадянського періоду. Проте зі зростанням впливу інформаційних технологій та розвитком інститутів громадянського суспільства в Україні все більше громадян свідомо визнають необхідність врегулювання проблем у сфері екології та навколишнього середовища шляхом використання механізмів впливу громадських організацій на державну політику в цій сфері. Українське суспільство починає розуміти, що ми не отримуємо цю землю у спадок від своїх пращурів, ми позичаємо її у нащадків.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Міжнародний досвід
Громадські екологічні інституції в Євросоюзі та Сполучених Штатах Америки мають позитивну практику у сфері захисту прав на безпечне довкілля, здійснюють значний вплив на державні органи та процес притягнення до відповідальності осіб, винних у завданні екологічної шкоди або невиконанні вимог природоохоронного законодавства.