10 грудня 2013, 9:50

Зведена податкова накладна

Спосіб непідтвердження органами доходів і зборів податкового кредиту платника податків

Опубліковано в №50 (392)

Петро Шевчук «Бі ен Сі, ЮК» Помічник адвоката, юрист

Відносно нещодавно Міністерство доходів і зборів України листом від 19.09.2013 р. № 11550/6/99­99­19­04­02­16 «Щодо виписування зведених податкових накладних» (далі – лист) знову «вчило» платників податків, як потрібно правильно, на їхню думку, виписувати зведену податкову накладну. Робилося це вкотре з єдиною метою – щоб у платників податків зникло бажання користуватися наданим їм правом формувати податковий кредит на основі зведеної податкової накладної.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У цьому листі вказано: «…Статтею 201 розд. V Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну, що є підставою для включення вказаних у ній сум податку до складу податкового кредиту за умови дотримання інших вимог Кодексу щодо формування податкового кредиту.

Податкова накладна виписується у двох примірниках у день виникнення податкових зобов’язань продавця. Оригінал податкової накладної видається покупцю, копія залишається у продавця товарів/послуг (п. 201.4 ст. 201 розд. V ПКУ).

Форма та порядок заповнення податкової накладної затверджені наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2011 р. № 1379 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної».

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати