Податки є джерелом гострих суперечностей між контролюючими органами та платниками податків. Відповідно, урегулювання конфлікту в податкових правовідносинах зазвичай без втручання фахівців малоефективне.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Лише правильна організація юридичного супроводу податкових конфліктів та сплати податків мінімізує ризики або повністю вирішує правові проблеми, які виникають у процесі здійснення своєї діяльності суб’єктами господарювання.
Справедливість у сфері оподаткування, рівність усіх учасників господарських правовідносин, зрозумілість податкового законодавства, оптимальне податкове навантаження – принципи, що постійно декларуються у нашій державі, однак не діють на практиці.
Високорозвинені країни світу давно визначили правила гри у сфері оподаткування, і органи державної влади їх чітко дотримуються. В Україні все досить складно – прагнення контролюючих органів нашої держави забезпечити надходження коштів до бюджету понад усе досить часто супроводжується прямим нехтуванням закону, перекручуванням його змісту та тлумаченням виключно на власний розсуд, що гальмує розвиток підприємництва в Україні і, як наслідок, не сприяє підвищенню рівня добробуту громадян.
Яскравим прикладом вищезазначеного є нещодавня епопея, що відбувалася між контролюючими органами та платниками податків, пов’язана з неможливістю останніх при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств у ІІ кварталі 2011 року та наступних кварталах враховувати від’ємне значення, що виникло в попередніх звітних періодах та безперешкодно включалося до складу І кварталу 2011 року.