31 серпня 2021, 15:06

Як працює «держава в смартфоні» на прикладі відшкодування ПДВ

Опубліковано в №16 (746)

Олександр Мінін
Олександр Мінін «КМ Партнери, ЮФ» старший партнер
Андрій Куліда
Андрій Куліда «КМ Партнери, ЮФ» радник, адвокат

Відшкодування ПДВ традиційно було одним з найкорумпованіших і найболісніших процесів у сфері оподаткування. Кілька років тому зроблено спробу радикально вирішити такі питання: максимально позбутися людського фактору і перевести відшкодування майже в автоматичний режим, тобто запровадити з цього напряму те, що зараз стало модним трендом «держави в смартфоні».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Протягом певного часу це таки більш-менш прийнятно працювало. Проте зараз при незмінності законодавчого регулювання стан справ знову погіршився. Чому, як і що з цим можна зробити, розглянемо у цій статті.

I.

За Податковим кодексом України (ПКУ), процедура бюджетного відшкодування досить проста й зрозуміла. Платник податків визначає суму до бюджетного відшкодування ПДВ та заявляє її шляхом подання декларації з відповідними додатками. Після отримання податковим органом заява про бюджетне відшкодування вноситься до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, який ведеться Міністерством фінансів України.

У подальшому бюджетне відшкодування підлягає камеральній перевірці, яка більше зводиться до формальних моментів. Після завершення строків для такої перевірки і за відсутності виявлених за її результатами порушень заявлена до відшкодування сума вважається звичайно узгодженою і підлягає перерахуванню платнику податків. Цей процес має забирати десь зо 2 місяці.

 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати