17 грудня 2013, 15:51

Увесь спектр особливостей донарахувань податків нам удалося успішно випробувати на стійкість у суді

Опубліковано в №51-52 (393-394)

Наталія Дубина «Адвокатське об'єднання AVER LEX» Керівник податкового департаменту

Якщо характеризувати практику податкового права, то в 2013 році здійснено належну оцінку тому факту, що для одержання позитивного результату в спорах з податковими органами необхідно докласти серйозних зусиль. На зустрічах із представниками податкової служби (Міндоходів) завжди звучало питання щодо відсотка виграних податківцями судів. Ці питання знайшли достовірну відповідь щодо того, що податкові органи виграють майже всі спори – 90%.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Змінилася позиція юристів у питаннях податкових спорів. Якщо для 2012 року було характерно посилання на п. 56.4 ст. 56 Податкового кодексу України (у якій зазначається, що обов’язок доведення того, що будь-яке нарахування, здійснене контролюючим органом, або будь-яке інше рішення контролюючого органу є правомірним, покладається на контролюючий орган) і не враховувалося, що податковий орган, написавши акт перевірки, уже висловив свою позицію. А тому при пасивності представника платника податків, який ніяк не бореться і не наводить жодних аргументів суд, вимушений приймати рішення на основі тих матеріалів, які в нього є. Тобто на основі акта перевірки і, відповідно, на користь податкової інспекції.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати