17 грудня 2013, 15:43

Роботу податкової практики не можна назвати механічною або рутинною

Опубліковано в №51-52 (393-394)

Ірина Кальницька
Ірина Кальницька «GOLAW, ЮФ» старший юрист

Протягом 2013 року спостерігалися «масові атаки» суб’єктів господарювання з боку податкових органів, що виявлялися у безпідставному проведені численних позапланових податкових перевірок. При цьому в актах, складених за результатами таких перевірок, встановлювалися обставини, що не жодним чином не стосуються реальності, перекручувалися факти та робилися посилання на неналежні докази.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Податкові інспектори, продовжуючи давно започатковану традицію, демонстрували власне суб’єктивне тлумачення положень Податкового кодексу, що зазвичай мало результатом донарахування податкових зобов’язань і накладання на суб’єктів господарювання значних фінансових санкцій.

Водночас варто відзначити загалом позитивну судову практику щодо оскарження безпідставних податкових повідомлень-рішень. У більшості випадків суди стають на бік платника податків, зазначаючи про протиправність вимоги податкових органів. Проте деякі судді (це здебільшого стосується судів першої інстанції) демонстрували досить формальне ставлення до своїх посадових обов’язків та, особливо не розібравшись у суті справи, виносили негативні для платників податків рішення. Звичайно, такі рішення в подальшому скасовувалися судами апеляційної та касаційної інстанції, що безперечно позитивно впливає на формування єдиної правильно практики правозастосування положень Податкового кодексу.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати