17 січня 2019, 10:57

Податкові аспекти міжнародної реструктуризації бізнесу

Опубліковано в №1 (655)

Ніна Бец
Ніна Бец «ЮФ Ілляшев та Партнери» юрист

Міжнародна спільнота веде глобальну боротьбу з уникненням від оподаткування, фінансуванням тероризму та відмиванням кош­тів. Подальше використання офшорних компаній в міжнародних структурах є неможливим. Щодня все більше посилюються заходи з конт­ролю за діяльністю банків, які детально вивчають своїх клієнтів, остерігаючись великих штрафів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Тепер для того щоб відкрити рахунок в іноземному банку, необхідно довести фак­тичну присутність компанії в місці її реє­страції. Потрібно надати докази, що підтверджують наявність реального офісу, праце­влаштованих працівників, а також докази, що підтверджують ведення бізнесу — наявність реальних контр­агентів та контрактів з ними.

Щоб скористатися угодою про уникнення подвій­ного оподаткування при виплаті пасивних доходів, сьогодні нерезиденту вже буде недостатньо лише наявності довідки-­підтвердження статусу податкового резидента. З метою застосування пільгової ставки податків необхідно довести той факт, що отримувач доходу є бенефіціарним (фак­тичним) власником доходу. Варто зазначити, що бенефіціарним (фак­тичним) отримувачем (власником) доходу не може бути юридична або фізична особа, навіть якщо така особа має право на отримання доходу, але є агентом, номінальним утримувачем (номінальним власником) або посеред­ником щодо такого доходу.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати