24 вересня 2020, 14:36

Плануєте продаж бізнесу? Не забувайте про податки!

Опубліковано в №18 (724)

Катерина Кузьменко
Катерина Кузьменко «Redcliffe Partners» податковий консультант

Ринок угод зі злиття та поглинань дещо завмер в очікуванні чи то подальшого уповільнення економіки, чи повернення до невпинного зростання. Проте декілька цікавих угод відбулося вже цього року, й маємо пожалітися на те, що коли в сьогоднішніх умовах продаж часто «горить», про податкові аспекти сторони іноді замислюються запізно і втрачають на зайвому податковому навантаженні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Отже, якщо ви отримали пропозицію про продаж бізнесу, від якої важко відмовитися, або ж хочете позбутися частини активів чи зосередитись на конкретному виді діяльності, перед вами постало питання продажу або реструктуризації бізнесу.

Звичайно, як елемент передпродажної підготовки, обидві сторони оцінюють і зважують низку питань: що робити з боргами (погасити, перевести, пролонгувати…), як передати контрагентів, чи включати в угоду об'єкти інтелектуальної власності (зареєстровані й ні, такі, що є на балансі та не дуже), що робити з працівниками (переводити, звільняти і шукати нових), чи потрібний дозвіл на концентрацію від антимонопольного органу, як фінансувати купівлю… Природньо, що важливою є і податкова складова, тож хотіли б нагадати про основні переваги та недоліки можливих варіантів структурування продажу бізнесу:

  • Продаж активів: засобів виробництва чи активів як працюючого бізнесу?
  • Продаж корпоративних прав: від власника-фізичної особи чи через холдингову компанію?
  • Виділ та поділ основного підприємства з подальшим продажем чи без.
Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати