27 серпня 2013, 15:17

Міжнародний досвід запобігання ухиленню від сплати податків

Як ОЕСР вимагає боротися з недобросовісними платниками податків

Опубліковано в №33-34 (375-376)

Тенденція боротьби з офшорами спостерігається не лише в Україні, а й у всьому світі. Дедалі частіше можна побачити, як представники владних структур різних країн ламають голови над ідеальною та універсальною схемою боротьби з ухиленням від сплати податків.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


19 липня Організація економічного співробітництва та розвитку (далі – ОЕСР) оприлюднила міністрам фінансів країн «Великої двадцятки» свої вимоги щодо запобігання ухилення від податків. Ця програма має назву Base Erosion and Profits Shifting (Розмивання податкової бази та виведення прибутку з­під оподаткування). Її пропозиції викликали настороженість з боку низки платників податків і окремих країн.

У дрібних компаній обмежені способи податкового планування, у великих міжнародних корпорацій їх значно більше. З метою уникнення оподаткування маленька компанія може вибрати одну з небагатьох стратегій: не платити податки, піти «у тінь», видавати працівникам зарплату «у конвертах»; передислокуватися в інший регіон, якщо ставка податку там нижча (в Європі цей спосіб набув популярності); класифікувати свої товари як дитячі. Певна річ, не кожен з цих методів є прикладом законослухняності, але вони працюють і доступні невеликому бізнесу.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати