Тенденція боротьби з офшорами спостерігається не лише в Україні, а й у всьому світі. Дедалі частіше можна побачити, як представники владних структур різних країн ламають голови над ідеальною та універсальною схемою боротьби з ухиленням від сплати податків.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
19 липня Організація економічного співробітництва та розвитку (далі – ОЕСР) оприлюднила міністрам фінансів країн «Великої двадцятки» свої вимоги щодо запобігання ухилення від податків. Ця програма має назву Base Erosion and Profits Shifting (Розмивання податкової бази та виведення прибутку зпід оподаткування). Її пропозиції викликали настороженість з боку низки платників податків і окремих країн.
У дрібних компаній обмежені способи податкового планування, у великих міжнародних корпорацій їх значно більше. З метою уникнення оподаткування маленька компанія може вибрати одну з небагатьох стратегій: не платити податки, піти «у тінь», видавати працівникам зарплату «у конвертах»; передислокуватися в інший регіон, якщо ставка податку там нижча (в Європі цей спосіб набув популярності); класифікувати свої товари як дитячі. Певна річ, не кожен з цих методів є прикладом законослухняності, але вони працюють і доступні невеликому бізнесу.