25 березня 2014, 13:04

Деофшоризація в світі: стан справ

Як здійснюється боротьба з низькоподатковими юрисдикціями

Опубліковано в №13 (407)

Процес деофшоризації триває у всьому світі. Відбуваються активні дебати з приводу прийдешніх змін, висуваються нові пропозиції з боку керівників держав і відповідних міністерств. Безліч різних передбачуваних сценаріїв (від прибутку в десятки мільярдів рублів до тотальної втечі бізнесу з країни) активно тиражуються журналістами.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

Не прихильники деофшоризації економіки

У цій ситуації досить багато представників бізнесу не задоволені процесами деофшоризації, які переважно спрямовані на стягнення податків з бізнесу і водночас не готові надавати йому захист. Так, дехто користується офшорами для захисту бізнесу, оскільки національне законодавство та державні службовці багатьох країни (не лише України) не мають можливості, а іноді й бажання, надавати бажаний захист.

У багатьох державах уряд розраховує на деофшоризацію, припускаючи, що вона залучить мільярди доларів до державної скарбниці, проте існує й протилежна думка експертів, які вважають, що в процесі деофшоризації занадто багато негативних наслідків.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати