Останнім часом за результатами документальних перевірок, проведених підрозділами Міністерства доходів і зборів України, почастішали випадки невинесення податкових рішень-повідомлень.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
При цьому за висновками контролюючого органу перевірками встановлюється відсутність об’єктів оподаткування, які підпадають під визначення статті 22, статті 185, пункту 198.3, пункту 198.6 статті 198 Податкового кодексу України за операціями з придбання товарів (робіт, послуг) у підприємств-постачальників та за операціями з продажу цих товарів (робіт, послуг) підприємствам-покупцям.
Таким чином, задекларовані податковий кредит та податкові зобов’язання платників податків з податку на додану вартість, на думку перевіряючих, сформовані неправомірно та перевіркою не підтверджуються, що, у свою чергу, негативно позначається на взаємовідносинах платника податків із його контрагентами, яким за допомогою бази даних «Система автоматизованого співставлення податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України (контрагенти) (додаток 5)» контролюючі органи починають не підтверджувати податковий кредит з податку на додану вартість, сформований за результатами фінансово-господарських операцій з платником податків, який попередньо перевірявся.
Використовуючи акти перевірки, контролюючі органи змінюють показники податкової звітності з податку на додану вартість платників податку, які, відповідно, виникає необхідність у подальшому поновлювати.