11 березня 2014, 10:08

Оскарження висновків органів доходів і зборів, зроблених в Акті перевірки платника податків без винесення податкового повідомлення-рішення

Судова практика

Опубліковано в №11 (405)

Євген Гриб
Євген Гриб «Де Факто ­Консалтинг Груп, ЮФ» Адвокат

Останнім часом за результатами документальних перевірок, проведених підрозділами Міністерства доходів і зборів України, почастішали випадки невинесення податкових рішень-повідомлень.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


При цьому за висновками контролюючого органу перевірками встановлюється відсутність об’єктів оподаткування, які підпадають під визначення статті 22, статті 185, пункту 198.3, пункту 198.6 статті 198 Податкового кодексу України за операціями з придбання товарів (робіт, послуг) у підприємств-постачальників та за операціями з продажу цих товарів (робіт, послуг) підприємствам-покупцям.

Таким чином, задекларовані податковий кредит та податкові зобов’язання платників податків з податку на додану вартість, на думку перевіряючих, сформовані неправомірно та перевіркою не підтверджуються, що, у свою чергу, негативно позначається на взаємовідносинах платника податків із його контрагентами, яким за допомогою бази даних «Система автоматизованого співставлення податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України (контрагенти) (додаток 5)» контролюючі органи починають не підтверджувати податковий кредит з податку на додану вартість, сформований за результатами фінансово-господарських операцій з платником податків, який попередньо перевірявся.

Використовуючи акти перевірки, контролюючі органи змінюють показники податкової звітності з податку на додану вартість платників податку, які, відповідно, виникає необхідність у подальшому поновлювати.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати