Переведення з житлового фонду міста житлових будинків (житлових приміщень) для використання їх власниками в інших, не заборонених чинним законодавством цілях, здійснюється у випадку визнання житлового будинку (житлового приміщення) непридатним для проживання.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Процедура здійснюється на підставі Житлового кодексу, Положення про порядок обстеження стану жилих будинків з метою встановлення їх відповідності санітарним і технічним вимогам та визнання житлових будинків і житлових приміщень непридатними для проживання, Конституції України, законів України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», «Про місцеве самоврядування в Україні», Наказ КМДА «Про затвердження Порядку підготовки дозволів на проектування та реконструкцію, реставрацію та капітальний ремонт об’єктів, перепланування квартир та інших вбудовано-прибудованих приміщень, опорядження фасадів, встановлення антен стільникового (мобільного) зв’язку та переведення жилого будинку (жилого приміщення) до нежитлового фонду у м. Києві» та інші.
Так, переведення приміщення з житлового в нежитлове можливе при виконанні наступних умов:
1. Приміщення знаходиться на першому поверсі (цокольний поверх, підвал або напівпідвал);
2. Необхідно, щоб житло, що переводиться, не було обтяжене правами третіх осіб;
3. У даному житловому приміщенні ніхто не був зареєстрований;
4. Приміщення, що переводиться, не має бути частиною житла або використовуватися як місце постійного проживання;
5. Необхідно, щоб будинок, в якому розташовано приміщення, призначене для переводу до нежитлового фонду, не знаходився в планах капітального ремонту і реконструкції, не був визнаний аварійним і не підлягав зносу;
6. Існує можливість створення окремого входу.
Для того щоб перевести приміщення з житлового в нежитлове, потрібен дозвіл на виконання будівельних робіт, якій надається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю.