На сьогодні у місті Києві склалася досить дивна ситуація з переведенням приміщень та будинків з житлових у нежитлові. З одного боку, така зміна призначення приміщень передбачена чинним Житловим кодексом Української РСР (зі змінами та доповненнями). З іншого – сама процедура не визначена. Попри це, необхідність у переведенні приміщень та будівель з житлового фонду існує. Яким чином нині регулюється зазначене питання? Чи можливо зараз здійснити переведення приміщення або будівлі з житлової у нежитлову? На ці питання я спробую дати відповідь у цій статті.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
За процедурою, яка існувала раніше, переведення приміщень з житлового фонду у нежитловий відбувалося за розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі – КМДА). Наказом Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища КМДА від 30 січня 2010 року № 59 (далі – Наказ № 59), прийнятим на виконання рішення Київської міської ради (далі – КМР) від 27 листопада 2009 року № 734/2803 «Про внесення змін до Правил забудови міста Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 27.01.2005 № 11/2587» (далі – Рішення № 734/2803), було затверджено Порядок підготовки дозволів на проектування та реконструкцію, реставрацію та капітальний ремонт об’єктів, перепланування квартир та інших вбудовано-прибудованих приміщень, опорядження фасадів, встановлення антен стільникового (мобільного) зв’язку та переведення жилого будинку (житлового приміщення) до нежитлового фонду в місті Києві. Рішенням № 734/2803 було затверджено, що дозвіл на переведення житлового будинку, житлового приміщення у нежитлові надається розпорядженням КМДА, проект якого готує Головне управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища КМДА.