01 жовтня 2013, 16:24

Особливості володіння та розпорядження об’єктами культурної спадщини

Юридичні ризики при набуванні у власність (користування) пам’ятки історії чи архітектури

Опубліковано в №40 (382)

Володимир Забудський
Володимир Забудський «Рада бізнес-омбудсмена» інспектор

В історичній частині старих українських міст, у тому числі й столиці, об’єкти культурної спадщини трапляються ледь не на кожному кроці. Таку нерухомість прийнято вважати привабливим об’єктом для інвестування. Житло в історичних районах зазвичай належить до категорії елітного, з огляду на розташування, незважаючи навіть на застарілі комунікації та інженерні мережі. Нежитлові приміщення, у свою чергу, оптимальні для розміщення офісів, бутиків, ресторанів та інших закладів, розрахованих на заможну публіку, і тому користуються стабільним попитом, попри високу ринкову вартість оренди квадратного метра.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Утім, при детальному знайомстві з нормами законодавства України виявляється, що володіння й користування подібним об’єктом пов’язані з цілою низкою юридичних нюансів та обмежень.

 

Ані кроку без згоди

 

Згідно зі статтею 1 Закону України «Про охорону культурної спадщини» від 08.06.2000 № 1805-III (далі – Закон) об’єктом культурної спадщини є визначне місце, споруда (витвір), комплекс (ансамбль), їхні частини, пов’язані з ними рухомі предмети, а також території чи водні об’єкти (об’єкти підводної культурної та археологічної спадщини), інші природні, природно-антропогенні або створені людиною об’єкти незалежно від стану збереженості, що донесли до нашого часу цінність з археологічного, естетичного, етнологічного, історичного, архітектурного, мистецького, наукового чи художнього погляду і зберегли свою автентичність. Пам’яткою культурної спадщини визнається об’єкт, який внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати