10 вересня 2013, 12:25

Окремі питання укладення договору іпотеки

Можливості визнання недійсними іпотечних договорів у зв’язку з наявністю в іпотекодавців малолітніх/неповнолітніх дітей

Опубліковано в №37 (379)

Олена Яцкова
Олена Яцкова Адвокат, приватна практика

На сьогодні чинне законодавство висуває певний перелік обов’язкових умов, яких необхідно дотримуватися сторонам при укладенні договору іпотеки. У випадку недотримання таких умов може постати питання про визнан­ня іпотечного договору недійсним. Одним з таких випадків є наявність в іпотекодавця малолітніх або неповнолітніх дітей, в разі якщо сторони не додержалися встановленої законом процедури укладання іпотечного договору. Це обумовлено тим, що держава охороняє і захищає права та інтереси дітей під час вчинення правочинів щодо нерухомого майна.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


При укладанні договору іпотеки має бути встановлена наявність або відсутність права користування дитиною житловим приміщенням, що є предметом іпотеки.

Згідно з ч. 3 ст. 29 ЦК України місцем проживання фізичної особи у віці до чотирнадцяти років є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає.

Відповідно до ч. 1 ст. 29 ЦК України, місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово.

Так, стаття 12 Закону України «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей» встановлює, що для здійснення будь­яких правочинів стосовно нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким мають діти, потрібна попередня згода органів опіки та піклування.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати