Як відомо, з 1 січня 2013 року в процедурі державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень відбулися суттєві зміни. Перш за все зазнала змін безпосередньо система органів державної реєстрації: відтепер повноваження щодо державної реєстрації речових прав та їх обтяжень (далі – державна реєстрація прав) покладено на органи державної реєстрації прав, якими є структурні підрозділи територіальних органів Міністерства юстиції України, що забезпечують реалізацію повноважень Державної реєстраційної служби України, а також органи нотаріату.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Покладення функцій органів бюро технічної інвентаризації на спеціально створені компетентні органи, на думку законотворців, мало б оптимізувати/ спростити процес державної реєстрації прав, а зосередження відомостей про речові права та їх обтяження на об’єкти нерухомого майна в єдиному реєстрі – Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр прав) мало б спростити процес отримання компетентними органами та зацікавленими особами інформації про об’єкт нерухомого майна.
Однак, незважаючи на проголошувані законотворцями позитивні нововведення, все ж практика виявляє все нові й нові прогалини в новій системі державної реєстрації прав. Зокрема, це стосується звернення стягнення на нерухоме майно – предмет іпотеки шляхом його реалізації на прилюдних торгах в межах виконавчого провадження.