З 1 січня 2013 року діє новий порядок реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, встановлений Законом України № 1878 від 11.02.2010 р. Однак уже перший місяць дії нового порядку показав, що існують певні неврегульовані Законом ситуації, що призводить до створення додаткових перешкод при здійсненні правочинів з нерухомим майном.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Так, однією з ключових змін є передача функцій реєстратора прав від підприємств бюро технічної інвентаризації до державної реєстраційної служби та нотаріусів.
Законом «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» (далі – Закон) на нотаріусів покладаються функції державного реєстратора прав під час вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном. Таким чином, нотаріуси під час вчинення нотаріальних дій виступають у двох статусах: безпосередньо у статусі нотаріуса, який посвідчує правочин, та у статусі реєстратора прав на нерухоме майно, що виникають з такого правочину.