12 лютого 2013, 17:11

Нотаріуси як спеціальні суб’єкти реєстрації прав на нерухоме майно

В очікуванні додаткових роз’яснень

Опубліковано в №07 (349)

Микита Нуралін
Микита Нуралін «Ващенко, Бугай та партнери, ЮК» Юрист

З 1 січня 2013 року діє новий порядок реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, встановлений Законом України № 1878 від 11.02.2010 р. Однак уже перший місяць дії нового порядку показав, що існують певні неврегульовані Законом ситуації, що призводить до створення додаткових перешкод при здійсненні правочинів з нерухомим майном.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Так, однією з ключових змін є передача функцій реєстратора прав від підприємств бюро технічної інвентаризації до державної реєстраційної служби та нотаріусів.

Законом «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» (далі – Закон) на нотаріусів покладаються функції державного реєстратора прав під час вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном. Таким чином, нотаріуси під час вчинення нотаріальних дій виступають у двох статусах: безпосередньо у статусі нотаріуса, який посвідчує правочин, та у статусі реєстратора прав на нерухоме майно, що виникають з такого правочину.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати