25 березня 2014, 12:40

Недійсність договорів іпотеки, де предметом іпотеки є об’єкт незавершеного будівництва або майнове право

Судова практика

Опубліковано в №13 (407)

Галина Бельмас
Галина Бельмас «АРЕС, ЮК»

Актуальною на сьогодні є тема визнання недійсними іпотечних договорів, що насамперед пов’язано з великою кількістю випадків проблемної заборгованості перед банками.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Донедавна з приводу визнання недійсними договорів іпотеки не було жодної чіткої позиції з тих чи інших обставин. Але у зв’язку зі значним числом справ, пов’язаних з визнанням іпотечного договору недійсним у зв’язку з наданням в іпотеку об’єкта незавершеного будівництва. За цією категорією справ склалася чітка правова позиція, і суди різних інстанцій у переважній більшості приймають правильне рішення з такого спору.

Відповідно до частини 2 статті 5 Закону України «Про іпотеку» предметом іпотеки також може бути об’єкт незавершеного будівництва, майнові права на нього, інше нерухоме майно, яке стане власністю іпотекодавця після укладення іпотечного договору, за умови, що іпотекодавець може документально підтвердити право на набуте ним у власність відповідне нерухоме майно в майбутньому. Обтяження такого нерухомого майна іпотекою підлягає державній реєстрації у встановленому законом порядку незалежно від того, хто є власником такого майна на час укладення іпотечного договору.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати