01 жовтня 2013, 16:50

Модна хвиля визнання договорів оренди землі недійсними

Актуальні питання практики

Опубліковано в №40 (382)

Оксана Говорун «Vox Legum, ЮФ» Партнер

На сьогодні значного поширення набула практика визнання орендодавцями договорів оренди земельних ділянок (паїв) недійсними. Коренем цього питання є незадоволення власників землі умовами договорів оренди та порядком їх виконання.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


На жаль, багато з орендарів землі, користуючись безпорадністю її власників, які не мають фінансової можливості найняти адвоката та подати позов до суду, не дотримуються вимог законодавства як при укладенні договорів, так і при їх виконанні. У багатьох регіонах України орендна плата сплачується або невчасно, або в строки, які визначає орендодавець на власний розсуд, він же визначає і форму оплати (грошову або натуральну), а в разі визначення натуральної форми оплати – визначає ціну продукції. І все це вдається можливим саме у зв’язку з тим, що в договорах оренди землі не зазначені принаймні усі істотні умови договору визначені законодавством.

А тому логічним є поширення практики визнання договорів оренди землі недійсними, оскільки в такий спосіб власники землі намагаються захистити свої права. І, природним є те, що поштовхом до такого позову є пропозиція укласти новий договір оренди землі, на умовах, що є більш прийнятними для власників землі. Укладаючи новий договір оренди, селяни мають надію, що наступний орендар виконуватиме умови договору оренди землі та сплачуватиме орендну плату в порядку, який буде погоджений сторонами і визначений у договорі, а не на умовах, установлених лише Орендодавцем.

У цій статті буде розглянуто деякі правові аспекти питання визнання договорів оренди землі недійсними.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати