27 жовтня 2020, 15:05

Як залучити інвестиції в портову галузь

Опубліковано в №20 (726)

Тетяна Тітаренко
Тетяна Тітаренко «LeGrant» керуючий партнер

Українські морські порти потребують модернізації та оновлення. Як забезпечує держава можливості для залучення приватних інвестицій в портову галузь та чи достатньо прозорі умови для державно-приватного партнерства?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Як усе починалося

Ідея перезавантаження інвестиційного законодавства, зокрема щодо державно-приватного партнерства у портовій галузі, не нова. Вона неодноразово обговорювалася у профільному міністерстві та парламентському комітеті. Хтось підтримував її, хтось пропонував альтернативи, але врешті-решт всі погодилися, що забезпечити необхідний обсяг капіталовкладень самотужки у зношені портові потужності держава не зможе. Та й приклади європейських країн свідчать, що активна участь бізнесу збільшує шанси на успіх.

І ось у 2013 р. Україна прийняла остаточне рішення розділити адміністративну та господарську функції портів. Держава повинна була взяти на себе роль лендлорда та забезпечити умови для розвитку, а стивідорну діяльність покладали на приватних інвесторів, які мали будувати термінали та залучати вантажопотоки. Верховна Рада прийняла Закон про морські порти, який мав стати міцним фундаментом для системної реформи галузі.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати