Події останніх двох місяців відкрили нове бачення теми ненасильства, пошуку мирних способів вирішення конфліктів у суспільстві, переговорів, прийняття спільних рішень і відповідальності. Можливо, уперше від усіх учасників масштабного конфлікту в Україні звучать фрази про неефективність силових методів, про необхідність сісти за стіл переговорів, про спільну відповідальність сторін і те, що незалежні посередники можуть допомогти пройти найскладніші переговори. Ми розуміємо, що суспільство готове до змін, і в цьому ми бачимо якісний результат від програм, спрямованих на зниження агресії і пошук мирних способів вирішення конфліктів.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Однією з таких ефективних програм конструктивного вирішення конфліктів, яка працює в багатьох країнах, є медіація. Слід відзначити, що Донбас є піонером в частині розвитку медіації в Україні. Так, ще в 1995–1998 рр. на базі Донецького психологічного центру відбулася перша спільна американоукраїнська освітня програма з підготовки та сертифікації медіаторів загальним обсягом 150 навчальних годин. Водночас почалося створення громадських організацій медіаторів, які активні й на сьогодні. Наприклад, у Луганській області діють «Луганська обласна група медіації» (з 1995 р.) та Луганське обласне відділення Товариства конфліктологів України (з 1998 р).