1. Юрист, який практикує у сфері міжнародного арбітражу, навіть той, який працює в міжнародній юридичній фірмі, має бути кваліфікованим спеціалістом в юрисдикції місця проведення арбітражу. Імперативні норми права місця арбітражу мають суттєве значення.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
2. Можна бути висококласним експертом з процесуальних питань арбітражного розгляду, але без знань матеріального права ці переваги нівелюються. Юрист, який практикує у сфері міжнародного комерційного арбітражу, має бути спеціалістом як у відповідній галузі права, так і в галузі спору. Правова та галузева компетентність однаково важливі.
3. Якщо ви не корпоративний юрист сторони справи або знаєтеся лише на процесі арбітражного розгляду, тоді участь сторони, інтереси якої ви представляєте, є не просто бажаною, а необхідною. Зазвичай це не тільки сприяє найбільш повному вивченню фактичних обставин справи арбітражем, але й надає вашому клієнту розуміння процесу, пришвидшує розгляд справи та економить фінансові ресурси. Безпосередня участь сторони підвищує ефективність арбітражу.
4. Підготовка, підготовка і ще раз підготовка до справи. Детальне вивчення матеріалів справи, чітка правова позиція, підкріплена фактами й доказами, ретельно вибудована стратегія, надання контраргументів на кожне із заперечень опонента, активна участь у справі – ключові чинники успішності. Юрист, який зробив своє «домашнє завдання», формує власну професійну репутацію серед клієнтів та складу Арбітражного суду.
5. Готуючи матеріали чи представляючи позицію в арбітражі, завжди тримайте в полі зору своєї уваги питання про те, для кого ви робите свою роботу (для клієнта чи для складу Арбітражного суду). Наприклад, як поставиться склад Арбітражного суду до опису на багатьох сторінках, в якому лише декілька ключових аргументів? Формат та практичні аспекти представлення сторони в арбітражі з боку зовнішнього юриста впливають на швидкість розгляду справи складом Арбітражного суду.
Ключова статистика ICAC за І півріччя 2019 року
Надаючи арбітражні послуги, які перетворюють вирішення спору в комфортний, ефективний, швидкий та прозорий процес для сторін, ICAC залишається однією з найзатребуваніших арбітражних інституцій Східної Європи.
ICAC реалізовує свою місію, яка полягає у додержанні світових стандартів вирішення спорів, шляхом забезпечення високого рівня ефективності арбітражних проваджень, швидкості, гнучкості, передбачуваної вартості, а також виконуваності арбітражних рішень. ICAC завоював довіру міжнародного бізнесу, про що свідчить постійне зростання частки спорів між нерезидентами.
Загальновідомою є теза, що створення проарбітражного клімату у країні підвищує її інвестиційну привабливість, адже сучасна світова економіка – це надзвичайно велика система, побудована на конкуренції між державами, транснаціональними корпораціями та місцевим капіталом. Відповідно, з’являється попит на цивілізоване вирішення комерційних та інвестиційних спорів. Як свідчить сьогоднішня світова статистика, найефективніше такі спори вирішуються за допомогою міжнародного арбітражу. За останні 5 років менше ніж 1% рішень ICAC було скасовано, що є одним з найкращих показників ефективності арбітражу. Забезпечуючи об’єктивний, неупереджений та фаховий розгляд спорів, ICAC робить свій внесок у посилення інвестиційної привабливості України.
За І півріччя 2019 р. ICAC прийняв до розгляду 134 справи, а також розглянув 129 справ, з яких у 70% випадків рішення було винесене у строк до 3-х місяців.