27 серпня 2013, 17:55

Арбітражне рішення в банкрутстві

Опубліковано в №33-34 (375-376)

Визнання, розвиток та постійне вдосконалення міжнародного арбітражу дедалі більше приваблює сторони як беззаперечний лідер альтернативного способу розв’язання спорів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Зважуючи ризики звернення до такого способу вирішення спорів, сторони найбільше хвилюють питання виконуваності арбітражних рішень та перешкод, що можуть стати на заваді виконанню остаточного рішення арбітражу, адже в кінцевому результаті кредитор бажає отримати не саме рішення, а фактичне стягнення суми заборгованості, збитків, компенсації тощо.

Зазвичай вищезазначені питання виникають унаслідок спротиву боржника та/або через певні прогалини в законодавстві в частині механізму взаємодії державних судів із міжнародним арбітражем. Одним з таких випадків, зокрема, є ініціювання процедури банкрутства боржника. При цьому існує принаймні три аспекти впливу ініціювання процедури банкрутства боржника на арбітраж:

(і)      вплив ініціювання процедури банкрутства боржника на можливість ініціювання арбітражу;

(іі)     вплив ініціювання процедури банкрутства боржника на процедуру визнання або отримання дозволу на примусове виконання арбітражного рішення;

(ііі)    визнання вимог кредитора, підтверджених арбітражним рішенням у процедурі банкрутства боржника.

Першому з трьох вищезазначених питань присвячено чимало публікацій, особливо в закордонній періодиці та судовій практиці, а в Україні, зокрема, питанню банкрутства боржника в цьому ракурсі присвячено статті 2 (7), 9, 10, 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», тому окремо зупинятися на цьому питанні не будемо.

У цій публікації ми хотіли б зупинитися на ситуації, в якій може опинитися кредитор у випадку банкрутства боржника, та функціях державних судів, які реалізуються після винесення арбітражного рішення.

 

Вплив ініціювання процедури банкрутства боржника на процедуру визнання
або отримання дозволу на примусове виконання арбітражного рішення

Питання визнання та надання дозволу на примусове виконання арбітражних рішень в Україні регулюється відповідними положеннями Закону України «Про міжнародний комерційний арбітраж», Розділу VIII Цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦПК), а також міжнародними договорами України, зокрема, Нью­Йоркською конвенцією про визнання та виконання іноземних арбітражних рішень від 10.06.1958 року.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати