Тема інвестиційного клімату є актуальною для кожної країни. Україна не є винятком. У цій статті я намагатимуся висвітлити деякі аспекти, на яких зараз акцентують увагу іноземні інвестори.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Відповідно до аналітичних досліджень міжнародних фінансових груп з Північної Європи (Danske Bank, Nordea Group), передусім, цікавими для інвесторів є державні облігації України, які наразі пропонують найвищу номінальну вартість серед провідних emerging markets (до 19,5% у гривні та до 9,75% в іноземній валюті). За прогнозами міжнародних експертів, у 2019 р., в якому заплановані вибори, потенційні інституційні інвестори в основному займатимуть вичікувальну позицію, проте збережеться інтерес до інвестицій у таких галузях як альтернативна енергетика, агропромисловий бізнес, інформаційні технології.
Зазначені висновки корелюють з результатами досліджень, проведених в Україні Європейською бізнес-асоціацією та Dragon Capital. Під час різних інвестиційних та бізнес-форумів іноземні підприємці погоджуються з тим, що Україна є великим і перспективним ринком, а також цікавою, хоча і ризикованою, для інвестицій. Певною мірою це підтверджується даними глобального рейтингу Doing Business‑2019, підготовленому експертами World Bank, в якому Україна посіла 71 місце, піднявшись на 5 позицій у порівнянні з 2018 р.