У цій статті ми спробуємо розглянути ґенезу питань транссексуальності у практиці Європейського суду з прав людини (далі – ЄСПЛ) та коротко розглянемо використання рішень Європейського суду з прав людини з питань транссексуальності національними судами України та на реалізацію у національному законодавстві принципів, на яких базується правове становище транссексуальних людей у практиці ЄСПЛ.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Право на гендерну ідентифікацію – це право людини бути ідентифікованою в тій статі, яка відповідає її внутрішньому самовідчуттю у певній статі (гендеру особи). Гендерна ідентифікація включає в себе як зміну зовнішньої репрезентації людини (соціальна адаптація у бажаній статі), так і зміну її документів (свідоцтва про народження, паспорта, диплома про освіту, водійських прав та усіх інших документи, які включають ідентифікацію за статтю).
Попри те, що право на гендерну ідентифікацію стосується широкого кола осіб під загальним терміном трансгендерність, у цій статті ми сфокусуємося виключно на транссексуальних особах (MaletoFemaleandFemaletoMaletranssexuals).