«Вступ України до Міжнародного Союзу Нотаріату: що це дає?» Із цим питанням намагалися розібратися фахівці на пресконференції, що пройшла днями у столиці. Учасниками заходу виступили: Людмила Павлова – президент Нотаріальної палати України, заслужений юрист України; Катерина Чижмарь – директор Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України, заслужений юрист України, к.ю.н.; Мішель Мерлотті (Michel Merlotti) – президент Комісії з міжнародного нотаріального співробітництва Міжнародного Союзу Нотаріату (Швейцарія); Сінція Брунеллі (Cinzia Brunelli) – секретар Комісії з міжнародного нотаріального співробітництва Міжнародного Союзу Нотаріату (Італія); Тійт Сепп (Tiit Sepp) – казначей та секторальний відповідальний Комісії з міжнародного нотаріального співробітництва Міжнародного Союзу Нотаріату (Естонія).
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Україно, готова?
Днями завершилося перебування в Україні делегації Комісії з міжнародного нотаріального співробітництва Міжнародного Союзу Нотаріату. Комісія перевіряла, чи готова Україна стати повноправним членом міжнародної неурядовою організації – Міжнародного Союзу Нотаріату, що створений з метою сприяння, координації та розвитку нотаріальної функції та діяльності в цілому світі і який на сьогодні об’єднує нотаріальні корпорації 83 країн. Як відомо, Міжнародний союз нотаріату був створений у 1948 році з метою представництва нотаріату в міжнародних організаціях; співпраці з національними, у тому числі нотаріальними, організаціями; вивчення та вдосконалення права в області нотаріальної діяльності; поширення принципів Латинського нотаріату; організації міжнародних конгресів тощо.
Згідно зі Статутом Міжнародного Союзу Нотаріату його метою та видами діяльності є: поширення та застосування фундаментальних принципів системи нотаріату латинського типу, а також принципів нотаріальної етики; представництво нотаріату в міжнародних організаціях і співпраця з ними; співпраця з національними нотаріатами, членами й не членами Союзу, а також з іншими спорідненими об’єднаннями, у тому числі з метою поширення нотаріату латинського типу; пропаганда, організація й розвиток професійної підготовки і підтримка наукової роботи в нотаріальній сфері; всебічна підтримка міжнародних конгресів Союзу і сприяння професійним засіданням та заходам, які виходять за межі суто національних.