03 вересня 2013, 11:08

Пред’явлення сертифікатів радіаційної якості під час ввезення вантажів на митну територію України

Проблеми правового регулювання

Опубліковано в №35-36 (377-378)

Завдяки своєму геополітичному положенню Україна завжди була й досі є важливою комунікаційною ланкою між індустріально розвиненою Європою та багатими на ресурси регіонами Близького і Середнього Сходу, Кавказу і Середньої Азії.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Щодня митні кордони України перетинають транспортні засоби, навантажені промисловою сировиною, природними ресурсами та будівельними матеріалами, які перевозяться зі Сходу до Європи.

За таких обставин перед українським законодавцем стоять важливі завдання стосовно врегулювання правовідносин щодо перевезення вантажів у пунктах пропуску через державний кордон України. Такими завданнями є, по­перше, встановлення чіткого і вичерпного переліку вимог, яким мають відповідати вантажі для безперешкодного і швидкого перетину кордону України, і, по­друге, забезпечення умов для проведення радіаційного контролю таких вантажів з метою гарантування екологічної безпеки в Україні.

Законодавство України, яке регулює правовідносини з проведення радіаційного контролю транспортних засобів і вантажів у пунктах пропуску через державний кордон та на митній території України, є досить неоднозначним.

Неоднозначними є, зокрема, є вимоги законодавства щодо тих документів, якими повинен супроводжуватися вантаж при ввезенні на митну територію України, а саме щодо сертифікатів радіаційної якості.

Влітку 2011 року контролюючі органи у пунктах пропуску через державний кордон України почали вимагати у перевізників, що транспортують вантажі через митну територію України, сертифікати радіаційної якості вантажу, виготовлені українськими лабораторіями.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати