17 грудня 2013, 15:14

Не всі зміни мали позитивний ефект для суб’єктів господарювання

Опубліковано в №51-52 (393-394)

Юлія Рудик
Юлія Рудик «ЛЕКСФОР, ЮФ» Старший юрист

Протягом 2013 року митне законодавство України зазнало значних новацій, що стосувалися як структури самих митних органів і обсягу їх повноважень, так і законодавчого врегулювання окремих митних процедур. Практичне застосування Митного кодексу України в редакції, що діє з 1 червня 2012 року, виявило, що цей законодавчий акт потребує численних змін та вдосконалень. Цього року Верховною Радою України було прийнято значну кількість законів про внесення змін до Митного кодексу України, які торкнулися зокрема оскарження рішень щодо класифікації товарів, процедури завершення митного оформлення, повернення фінансової гарантії, забезпечення законності та правопорядку в зоні митного контролю та інших.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Кардинальних змін зазнала також і структура митних органів. У 2013 році було реорганізовано Державну митну службу України та Державну податкову службу України, повноваження яких перейшли до новоствореного Міністерства доходів і зборів України, яке на сьогодні є вищим органом у системі митних органів України. Зміни також торкнулися і митних органів нижчого рівня, хоча ці зміни на практиці виявилися більш формальними та стосувалися переважно реєстраційних даних цих органів (назва, код ЄДРПУО тощо).

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати