05 листопада 2013, 10:29

Загальнообов’язкове медичне страхування в Україні

Перспективи впровадження

Опубліковано в №45 (387)

Іван Михальчук «Asters» Юрист

Загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування як вид соціального страхування передбачений в Основах законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування ще з 1998 року. Проте до сьогодні загальнообов’язкове медичне страхування залишається тільки у формі законопроектів, які регулярно розробляються та не приймаються Верховною Радою України. Тільки з 2007 року у Верховній Раді України було зареєстровано шість законопроектів щодо загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Цими днями на сайті Міністерства охорони здоров’я України для громадського обговорення був опублікований новий проект Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування» (далі – законопроект). Нижче пропонується декілька аспектів нового законопроекту, на які варто звернути увагу до його прийняття.

 

Аналіз окремих положень законопроекту

На початку варто згадати про часові рамки, які встановлює документ. У Прикінцевих та перехідних положеннях законопроекту набрання ним чинності, за винятком окремих пунктів, відстрочене до 1 січня 2017 року. Такий часовий запас зумовлений, як було раніше зазначено Міністерством охорони здоров’я, складністю та комплексністю введення нової системи надання медичних послуг. Якщо проект закону буде прийнятий Верховною Радою України та це положення не буде змінено, то, з одного боку, видається достатньо багато часу для введення нової системи, хоча з іншого, зважаючи на середні темпи впровадження змін, часу зовсім не багато. Саме тому вкрай важливою є підготовка дієвої програми проведення необхідних заходів пов’язаних з імплементацією системи обов’язкового медичного страхування, з якою зможуть ознайомлюватись як майбутні страхувальники, так і застраховані особи.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати