По-перше, у фармацевтичній галузі України у 2020 р. продовжуються певні структурні та регуляторні зміни. Вітчизняні виробники ліків перебувають в очікуванні внесення змін до законодавства щодо охорони прав інтелектуальної власності, запровадження «положення Болар» та реформування законодавства, що стосується правової охорони винаходів і корисних моделей на нові форми відомих із рівня технології лікарського засобу.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
По-друге, завершується другий етап медичної реформи в Україні, вчергове реформується процес публічних закупівель, а також продовжується робота над новою редакцією Закону України «Про лікарські засоби». По-третє, вся фармацевтична галузь світу знаходиться в авангарді масштабної проблеми з поширенням вірусу COVID-19, активно працюють R&D та наукові підрозділи всіх фармацевтичних компаній (в тому числі вітчизняних) над розробками нових противірусних препаратів. Тому для інхаус-юристів фармацевтичної галузі 2020 р. буде сповнений викликів, цікавих та амбітних проектів, неодмінною складовою яких є їх правове забезпечення.
В частині операційної роботи інхаус-юриста головним трендом та викликом є подальша автоматизація (діджиталізація) процесів договірної роботи, претензійної роботи, комплаєнс-процедур тощо. З часом всі рутинні юридичні процедури здійснюватимуться за допомогою штучного інтелекту, без участі кваліфікованих юристів, які використовуватимуть свій емоційний інтелект там, де потрібно приймати нестандартні рішення та формувати юридичні стратегії.
Однак, у будь-якому випадку, інхаус-юрист у фармацевтичній галузі залишається тим самим сімейним лікарем, який завжди поруч з бізнесом, знає всі проблеми з його здоров’ям, а також той, хто першим приходить на допомогу і знає, як скласти план лікування та яке лікування необхідне для перемоги над хворобою.