05 лютого 2019, 14:42

На шляху становлення якісної медицини: чим можуть допомогти юристи?

Опубліковано в №6 (660)

Олександр Гришаков
Олександр Гришаков «Grishakov Law Company» адвокат, керуючий партнер

Насамперед, варто звернути увагу на швидкий та інтенсивний розвиток медицини й медичного права за останні декілька років. Враховуючи велику кількість реформ у сфері охорони здоров'я та прагнення дострибнути до європейської якості надання медичних послуг населенню, у керівників медичних закладів виникає стійка необхідність в отриманні роз'яснення спеціалістів щодо нових норм та правил. Окрім того, як у пацієнтів, так і у лікарів може з'являтися потреба захистити свої законні права та інтереси. У такому випадку першим, до кого потрібно звернутися, є медичний юрист. Необхідність юридичного супроводження цієї сфери виникла через прискорення темпів її розвитку та підвищення правової обізнаності населення. Також в Україні поступово відбувається насичення ринку медичних послуг приватними закладами охорони здоров'я, що потребує створення та приведення до ладу різноманітної документації відповідно до Ліцензійних вимог здійснення господарської діяльності з медичної практики та чинного законодавства загалом.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Варто відзначити, що в Україні було скасовано мораторій на проведення перевірок органами державної влади, тому з'явилася потреба приведення документів медичних закладів у відповідність до норм законодавства. Медичні центри масово виходять з тіньового сегмента і починають працювати прозоро, закріплюючи свою діяльність документально. Звичайно, скасування мораторію спровокувало низку позитивних змін, адже поступово почало зникати таке явище як «зарплата в конвертах», оформлення трудових відносин під виглядом цивільно-правових, надання послуг без ліцензії.

Як і в усьому світі, в Україні сьогодні пріоритетними для медицини є такі напрямки як репродуктологія, використання стовбурових клітин та пластична хірургія. Окрему увагу слід приділити страховій медицині, яка активно почала розвиватися та впроваджується в нашому суспільстві. Закордонні інвестори також оцінили реформи, що відбуваються в медичній діяльності, та почали активніше вкладати кошти й відкривати нові заклади, які зараз мають скоріше «бутиковий характер». Однак, можливо, поступово з'явиться тенденція до їх об'єднання в центри з великою кількістю структурних підрозділів, як це часто буває в європейських країнах.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати