05 листопада 2013, 10:47

Медична і нотаріальна таємниці

Ракурс правової охорони і взаємодії

Опубліковано в №45 (387)

Олег Печений К.ю.н., доцент кафедри цивільного права

Таємниці особистого життя людини є важливою гарантією правового статусу особистості, її прав та свобод. Інтерес привертають ситуації взаємодії різних аспектів особистого життя, різних його таємниць, особливе місце серед яких посідають медична та нотаріальна таємниця.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Медична таємниця відноситься до фундаментальних понять лікарської етики, деонтології. Тоді, коли йдеться про взаємодію медицини та права, практично завжди як ключове постає питання медичної таємниці, її змісту та правової охорони Особливості регулювання медичної діяльності та всього спектру відносин, що складаються в цій сфері, призводять до необхідності аналізу питань, пов’язаних із медичною таємницею.

В Україні необхідність захисту інформації, що становить медичну таємницю, проголошено і на конституційному рівні, і визначено складовою низки галузевих законодавчих актів, що свідчить про високу значущість для всього суспільства факту зберігання в таємниці інформації, що стосується взаємовідносин з медичною сферою окремої людини та про необхідність розгляду проблем медичної таємниці для юристів та медичних працівників. Крім того, Конституція України гарантує людині додержання таємниці інформації, що носить особистий характер, тобто відомостей щодо життя людини, її здоров’я, які становлять об’єкт медичної таємниці.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати