Електронна комерція - це економічна сфера, що включає в себе всі види Інтернет-операцій. У широкому сенсі електронна комерція - це будь-яка економічна діяльність, що включає використання електронних цифрових технологій. На сьогодні ця область включає в себе широкий спектр дистанційних послуг, що постійно розширюється внаслідок все більш прогресивного впровадження економічної діяльності в Інтернет. За останні два роки ринок електронної комерції виріс в США на 25%, Європі - майже на 30%. Серед країн-лідерів за ступенем розвитку ринку електронної торгівлі аналітики виділяють Великобританію і США з часткою електронної комерції в загальному обсязі рітейлу в 10% і більше. Відомо, що пандемія COVID-19 потрясла економічні ринки і повсякденне життя багатьох людей і компаній по всьому світу. Хоча важко знайти будь-якої незачеплений аспект нашого життя, вірус зробив помітний вплив на світ електронної комерції.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
У квітні 2020 р. Red Points (технологічна компанія, яка спеціалізується на захисті цифрових активів і брендів, що продаються в Інтернеті) провела опитування 150 лідерів електронної комерції, щоб з'ясувати, що вони роблять в світлі COVID-19. Респонденти представляли компанії в 10 товарних категоріях. Розмір компанії і відсоток виручки від онлайн-продажів також варіювалися.
Ключові висновки
• 58% респондентів побачили збільшення онлайн-доходів в березні 2020 р. порівняно з минулим роком;
• 72% просувають рекламні акції і стимули для захисту доходів в Інтернеті;
• 41% відзначили зростання кіберзлочинності і 68% сказали, що боротьба з кіберзлочинністю дуже важлива для їхнього бізнесу;
• 59% хочуть інвестувати більше в канали електронної комерції в результаті COVID-19;
• медичні компанії, споживча електроніка та іграшки/настільні ігри найбільше цінують захист бренду.
Щоб спростити аналіз згрупуємо компанії за відсотками доходів від онлайн-продажів, наприклад:
• Група A: 11-25% загального доходу від онлайн-продажів;
• Група B: 26-50% від загальної виручки від онлайн-продажів;
• Група C: 51-75% загального доходу від онлайн-продажів;
• Група D: 76-100% від загального доходу від онлайн-продажів.
Перед обличчям постійного буму електронної комерції. З великою кількістю людей, що застрягли будинках, покупки онлайн стали фактом життя. Це означає, що багато компаній, які дають людям те, що вони хочуть і потребують, бачать збільшення трафіку і доходів. Згідно з опитуванням, 58% осіб, які приймають рішення, сказали, що їх онлайн-дохід зріс через COVID-19. По галузях 75% компаній з виробництва продуктів по догляду за дітьми побачили збільшення виручки. Це, ймовірно, через збільшення покупок паніки. Сім'ї не знають, як довго триватиме ситуація, тому багато хто хоче запастися такими предметами першої необхідності, як підгузники і дитячі серветки. Зрештою, ніхто не хоче вичерпати підгузники. Доставка упакованих продуктів є ще одним каналом, який виріс з цього часу в минулому році - 73% компаній в цьому секторі зазнали зростання. Побутова електроніка також дуже популярна зараз, і 69% компаній побачили збільшення доходів. 65% компаній, які виробляють косметику і засоби особистої гігієни, продемонстрували зростання, а 18% з них виросли більш ніж на 51%, що вище, ніж в будь-якій іншій категорії. За словами респондентів, зростання виручки в цей період також залежить від того, скільки компанія продає онлайн. У половині компаній групи А продажі зросли, а в 65% компаній групи D продажі виросли.
Аналогічним чином у більшості компаній груп А і В виручка збільшилася до 25%. У більшості компаній групи С виручка збільшилася на 50%, і47% компаній в групі D виросли на 51% і більше.
Захист онлайн-доходів. Хоча в багатьох компаніях електронної комерції спостерігається зростання продажів певних продуктів, 48% респондентів заявили, що бачать зниження споживчих витрат. Іншими перешкодами для доходів є затримки в ланцюжках поставок (48%) і кіберзлочинність (46%).
Для боротьби з цим переважна більшість (72%) заявили, що в цей час вони просувають більше продажів і стимулів. 88% редакційних і розважальних компаній займаються цим, за ними слідують компанії з виробництва побутової електроніки (86%), медичної (84%), засобів особистої гігієни (82%) і компаній з виробництва товарів для дому (80%).
Якщо подивитися на обсяг продажів електронної торгівлі в порівнянні із загальним обсягом продажів, 82% компаній в групі C стимулюють продажі. Далі йдуть компанії в групах D (80%), B (72%) і A (50%).
Крім цього, компанії, які більше залежать від каналів електронної комерції, з більшою ймовірністю будуть захищати онлайн-дохід від поганих гравців, що має сенс. Про це сказали 53% групи D, потім C (48%), B (36%) і A (34%).
Зосередження уваги на запобіганні кіберзлочинності. З часу початку пандемії COVID-19 кіберзлочинність виросла більше, ніж будь-яка інша злочинна діяльність, нещодавно повідомлялося в доповіді Європолу. ФБР зазначає, що під час пандемії COVID-19 кількість повідомлень про кіберзлочинність збільшилася в чотири рази. Це пояснює, чому 68% респондентів заявили, що боротьба з кіберзлочинністю важлива для них. Крім цього, компанії в наступних категоріях продуктів надають більшого значення боротьбі з кіберзлочинністю:
• Медицина (88%);
• Засоби по догляду за дитиною (86%);
• Упаковані продукти харчування і напої (86%);
• Побутова електроніка (82%);
• Іграшки та настільні ігри (80%).
Важливість запобігання кіберзлочинності також є найвищою для компаній, орієнтованих на електронну торгівлю. 76% осіб, які приймають рішення в групі D, сказали, що запобігання кіберзлочинності дуже важливо, за нею йдуть групи C (75%), B (65%) і A (61%).
Компанії в групі D також бачили більше кіберзлочинності в результаті COVID-19, ніж інші компанії. На питання, як кіберзлочинність вплинула на їх бізнес після COVID-19, більшість респондентів в цій групі відповіли:
• Кіберзлочинність завдає шкоди їх репутації (78%);
• Фальшивомонетники крадуть продаж (71%);
• Частка ринку знижується через незаконних гравців (64%).
85% компаній у цій групі також заявили, що будуть підтримувати або посилювати заходи щодо запобігання контрафакції, якщо кіберзлочинність продовжиться.
Підготовка до майбутнього електронної комерції. В цілому 59% респондентів заявили, що вони будуть інвестувати більше коштів у канали електронної комерції в найближчому майбутньому в результаті COVID-19. Компанії в цих категоріях більш схильні робити це:
• Побутова електроніка (78%);
• Упаковані продукти харчування і напої (77%);
• Засоби по догляду за дитиною (75%);
• Засоби особистої гігієни (74%).
Багато з цих компаній готуються до майбутнього електронної комерції після COVID-19. Через вірус люди замовляють товари в Інтернеті, які вони зазвичай купують в магазині. Деякі кажуть, що для формування нової звички потрібно близько двох місяців. У цій ситуації у людей вже було достатньо часу, щоб сформувати нові купівельні звички, які можуть вийти за рамки COVID-19.
Цікаво, що компанії з групи А, швидше за все, будуть вкладати більше коштів в канали електронної комерції, про що повідомили 65% респондентів. Потім пішли компанії в групах D (61%), C (58%) і B (57%).
Крім цього, те, скільки компанія продає онлайн, прямо пов'язане з ймовірністю того, що компанія зменшить присутність в автономному режимі через COVID-19. Так, 46% групи D зменшать присутність в автономному режимі, а потім:
• 41% групи С;
• 24% групи B;
• 19% групи А.
Використання маркетингових витрат на репутацію. Ця рецесія зачіпає всіх, але розумні компанії використовують цей час, щоб просуватися вперед і залишатися в свідомості своїх клієнтів. Ті, хто тепер можуть зв'язатися з покупцями, стануть тими, хто отримає свій бізнес, як тільки економіка почне відновлюватися.
Ось, як використовують маркетингові витрати особи, які приймають рішення в галузі електронної комерції, для підготовки до майбутнього:
• Соціальні оголошення (59%);
• Захист бренду (54%);
• SEO і органічний контент (35%);
• Оффлайн маркетинг (33%).
Захист бренду найбільш важливий для компаній, що займаються медичними товарами (80%), побутовою електронікою (78%), іграшками та настільними іграми (73%) і доглядом за дітьми (70%).
Згідно з опитуванням, компанії, які більше покладаються на електронну комерцію, також приділяють більше уваги захисту бренду. Близько 62% осіб, які приймають рішення, в групах C і D заявили, що вони витратять кошти на захист бренду, потім йде група B (55%) і група A (46%).
Висновки. У той час як після COVID-19 деякі підприємства залишаться закритими, інші можуть побачити величезне зростання. Переглядаючи всі дані опитування, бренди готуються до майбутнього електронної комерції, врівноважуючи управління витратами з прогресивною тактикою зростання, такою як інвестиції в рішення по боротьбі з контрафактною продукцією для запобігання продажу і ерозії бренду.
Джерела
COVID-19 has changed ecommerce forever
Counterfeiting up by a third since start of pandemic: report
Brogan Woodburn The Day After COVID-19: Preparing for the future of ecommerce