05 лютого 2019, 14:41

Чи все гаразд у медичному королівстві?

Тенденції надання юридичних послуг у сфері медичного права та фармацевтики

Опубліковано в №6 (660)

Радмила Гревцова
Радмила Гревцова адвокат, к.ю.н., доц., керуючий партнер ЮК «Конкордія», Голова Комітету ААУ з права охорони здоров'я, член Ради Директорів Всесвітньої Асоціації з медичного права

«Чи все гаразд у нашому королівстві?», – сьогодні це питання хвилює багатьох керівників закладів охорони здоров’я. Хтось розуміє, що порядок у процесах та їх документуванні є неодмінним елементом якості, а хтось готується до прийдешніх перевірок.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Припинення дії Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» 01.01.2019 р. поклало край мораторію на проведення контролюючими органами планових перевірок суб’єктів господарювання. У поширеному МОЗ України плані перевірок на 2019 р. – 158 закладів і фізичних осіб-підприємців. Нерідко виникають підстави для позапланових перевірок суб’єктів господарювання. Тож однією з найбільш затребуваних юридичних послуг стає юридичний аудит.

Багато юридичних послуг викликані до життя змінами в системі охорони здоров’я, які отримали назву «медична реформа». Чималий попит має юридичний супровід діяльності комунальних некомерційних підприємств, на які перетворилися заклади охорони здоров’я – бюджетні установи, а також ФОПів, що здійснюють медичну практику. В їхній діяльності виникає багато правових питань. Вони пов’язані з ліцензуванням, трудовими відносинами, укладанням і виконанням договорів про медичне обслуговування населення з Національною службою здоров’я, публічними закупівлями, які здійснюють комунальні некомерційні підприємства, тощо. Також чимало питань виникає у приватних медичних закладів, які увійшли в реформу «первинки».

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати